Kontakt
             jana.koubkova@volny.cz
            mobil: +420 737 350 480

.

JANA KOUBKOVÁ QUARTET

V této sestavě spolu s Janou Koubkovou vystupuje Ondřej Kabrna, který klavír střídá s akordeonem a arabskou loutnou zvanou oud, bubeník Jan Červenka, který vedle klasické bicí soupravy hraje i na africké djembé a Jan Keller, baskytarista, jenž do quartetu přináší také pro jazz netypický zvuk violoncella. Toto netradiční obsazení nabízí nepřeberné množství hudebních barev a posluchače provede nesčetnými hudebními světy.

 

Kromě autorského repertoáru zazní též skladby autorů jako je Bobby McFerrin, Chick Corea, Avishai Cohen, Tania Maria, Aki Takase, Al Jarreau, Steve Swallow, Dave Brubeck, Thad Jones, A.C.Jobim, Duke Ellington, George Gershwin, Charlie Parker, Billy Strayhorne, J.S.Bach, ale i lidové písně v zajímavých úpravách.

 ONDŘEJ KABRNA - je lektorem na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, založil kapelu Cuban Summer se kterou vydal 2 CD, a v r. 2010 se svým Triem vydal CD Timeways převážně s vlastními skladbami. Je též členem kapely Luboše Andršta a s Janou Koubkovou  spolupracuje od roku  2004. www.ondrejkabrna.com

 

JAN KELLER- je členem České Filharmonie. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a hraje ve skupině moderního jazzu Noční Optika. S Janou Koubkovou spolupracuje od roku 2008.

 

JAN ČERVENKA -  působí ve skupině Poetic Filharmony a příležitostně v několika dalších formacích.  Kromě hudebních aktivit se věnuje publicistice, mimo jiné píše pro časopis Muzikus. Podílel se také na přípravě hudebních seminářů pro mladé bubeníky ve Francii.  Je firemním hráčem paliček Balbex a podporu má i od firmy DW Drums.cz. Používá činely Istanbul Agop.