Kontakt
             jana.koubkova@volny.cz
            mobil: +420 737 350 480

.

Smrt standardizmu!

je nový projekt, který se s tradičním pojetím jazzu zcela rozchází. A pokud se přeci jen nějaký standard v repertoáru objeví, bude v nestandardním provedení. Projekt krystalizoval dlouho. Jedním z finálních impulzů k jeho vzniku bylo zpěvaččino rozhodnutí vydat v roce 2014 knížku jejích textů a postřehů. Součástí knihy, připravované k příležitosti zpěvaččiných sedmdesátin, bude CD s vybranými zhudebněnými texty. K jejich ztvárnění si Jana Koubková přizvala kytaristu Romana Hampachera a bubeníka Jana Červenku. Vzniklo tak netypické trio, které zpěvačku představuje v mnohem subtilnějších a zároveň syrovějších polohách a hudebně dává maximálně vyniknout jejím autorským textům.

Nová sestava vlastně odráží trochu drsnější pohled na život,  zpěvačka se tímto daleko víc přiblížila blues a šansonu, jednotlivé skladby jsou výrazně písničkovější, hudba více slouží textu, vše je syrovější a vyprázdněnější, bez zbytečných not.

Aktuální trio nabízí nový zvukový výraz – Roman Hampacher používá namísto elektrické kytary kytaru elektroakustickou, vrství zvuky ve smyčkách a vytváří nové hudební barvy, Jan Červenka kromě klasické bicí soupravy používá řadu perkusí – od cajonu po prastarou zvonkohru, vše je maximálně účelné, aby co nejvíce vynikla síla textů Koubkové i široká škála jejích hlasových poloh, od niterných pasáží až po freejazzovou smršť.